Bookmark and Share

Výdej stravy prostřednictvím čipů

Vydáno dne 29. 09. 2019 (228 x přečteno)

Vážení strávníci, vážení rodiče a odpovědní zástupci,

dovolte, abychom Vás seznámili s novinkami, které pro Vás chystáme v naší školní jídelně. V současnosti jsme zřídili pro strávníky možnost objednávat stravu prostřednictvím internetu (NOVINKA č.1) a v průběhu října dojde ke změně systému odebírání obědů (identifikace pomocí čipů - NOVINKA č.2).


NOVINKA č.2

VÝDEJ STRAVY PROSTŘEDNICTVÍM IDENTIFIKAČNÍCH MÉDIÍ (ČIPŮ)

Během měsíce října 2019 dojde v naší jídelně také ke změně systému odebírání obědů. Stávající zastaralý výdej obědů bude nahrazen moderním systémem, IDENTIFIKACE POMOCÍ ČIPŮ.

Od 1.11.2019 budou obědy vydávány pouze na základě vlastnictví čipu.

Co to pro strávníka znamená?

  • Strávník si zakoupí v kanceláři u vedoucí školní jídelny identifikační čip, který bude sloužit k identifikaci odběru oběda.
  • Identifikační čip je majetkem strávníka, je nepřenosný a platný po celou dobu stravování. Nepoškozený čip lze při skončení stravování vrátit zpět. 
  • Cena čipu je 115,- Kč. Platbu za čip hradí strávník v hotovosti. (Jsme si vědomi, že to je platba navíc. Jsme ale přesvědčeni, že jistě oceníte výhody, které Vám a Vašim dětem tento moderní systém přinese).
  • Strávník si nechá čip zaktivovat v kanceláři u vedoucí školní jídelny.
  • Všichni strávníci jsou povinni nosit identifikační čip denně k výdeji obědů:

-          u výdejního okénka pro HLAVNÍ POKRM se čip přiloží ke čtecímu zařízení,

-          to zobrazí, zda má strávník na daný den přihlášený oběd,

-          na základě toho Vám bude oběd vydán.

  • Jednotlivé čipy jsou zakódovány = každému strávníkovi náleží pouze jeden čip s jeho načteným osobním číslem.
  • Pokud strávník identifikační čip zapomene, oznámí to před výdejem vedoucí školní jídelny a  ta zjistí, jestli je strávník na daný den přihlášen. Pokud ano, oběd mu bude vydán.
  • V případě ztráty čipu si strávník koupí nový. Každou ztrátu je nutné ihned nahlásit v kanceláři školní jídelny. Strávník se tak chrání před zneužitím svého ztraceného čipu.

NA ZÁKLADĚ JEDNOHO ČIPU SI MŮŽE STRÁVNÍK VYZVEDNOUT POUZE JEDEN OBĚD

 

Celý systém si budou moci všichni strávníci „osahat“ a prověřit v měsíčním zkušebním období, kdy se ještě budou moci stravovat „postaru“, ale zároveň se budou moci u výdejního okénka nezávazně prokazovat svým identifikačním čipem. Prosíme Vás, aby Vaše děti tuto možnost využili a v průběhu zkušebního měsíce zvládli i výdej na identifikační čip. Pomůžete tak zabránit zbytečným zmatkům a přispějete k  hladkému rozjezdu systému v prvních dnech ostrého provozu.

Začátek zkušebního provozu připravujeme od 1. 10. 2019.

Ostrý provoz začne od 1. 11. 2019.

 

Identifikační čipy se budou prodávat v kanceláři školní jídelny každý pracovní den od pondělí 23. 9. 2019  (06.00 - 08.00, 10.30 - 11.15 a o 13.30 -15.00 (po předchozí domluvě lze i v jiný čas).

 

Věříme, že připravované změny pochopíte a pomůžete nám při rozjezdu nového systému svou kázní a trpělivostí.

 

Další případné dotazy vyřizuje vedoucí ŠJ.

Markéta Fürbacherová, tel. 376 392 444