Bookmark and Share

Učivo pro 4. třídu na 22.5.2020

Vydáno dne 21. 05. 2020 (101 x přečteno)


Dobrý den, opět tu máme poslední den učiva tohoto týdne, od pondělí budeme opakovat.

ČJ:  Pokud nemáte dokončený PS , můžete k opakování stále dodělávat.

Doplň:    Žáci si půjčil- ve škole knih-. Dívk- cv-čil- s kužel-. Chlapci se těšil- na tělocv-k. Frantov- sv-til- oči jako dva uhl-. Děvčatům zářil- na tváři úsměv-. Děti z mateřské školy šl- na v-cházku. Miminka ležel- v kočárku. Růže b-l- utržen-. Trs- tráv- uschl-. Květináče se rozb-l-. Kukačk- zakukal-.

 

M: Děkuji , že Tomáš Huspeka se mi ozval ohledně PS str. 54, že tam  máte  opakování, tak sčítání zlomků je v 5. třídě.

PAMATUJ!!!   Str. 46   zápis zlomků   roste-li jmenovatel, zmenšuje se zlomek ( 3 je větší než 2) ale jedna třetina je menší než jedna polovina

46/1   vybarvěte si počet dílů ( vede k představě čitatele) čtyři šestiny – vybarvím 4 trojúhelníky, šest je celek, pět osmin – vybarvím 5 výsečí u kruhu, 8 je celek atd.

47/ 1 tady vycházíme z celku a zapisujeme tu část, která je oddělena, jedna čtvrtina, jedna polovina atd., ve jmenovateli máte celek

47/2  zde je ve jmenovateli vždy číslo 12, protože vycházíme z celé krabičky a pak počítáme kolik jich zůstalo v krabičce ( deset dvanáctin, osm dvanáctin atd.)

47/3 je jednoduché, počítáte měsíce

Můžete pokračovat PS do  str. 53, nápovědu dám v pondělí a zároveň už začne opakování. Nebojte se, že toho bude hodně, stále si budete dodělávat PS a já stále budu napovídat. Mějte se fajn, užívejte víkend a v pondělí se budu těšit.