Bookmark and Share

Sportovní úspěch žáků 1.stupně

Vydáno dne 01. 06. 2010 (3327 x přečteno)

Letos se opět konal Preventan Cup - celostátní soutěž ve vybíjené základních škol. Naši žáci 3.,4.,5. třídy se zúčastnili jak kategorie otevřené, tak kategorie dívky, které se konalo v Klatovech.


V kategorii otevřené se žáci umístili na pěkném 4. místě.V kategorii dívky v okresním finále  v Klatovech obsadila děvčata absolutní 1.místo a postoupila do Tachova, kde se konalo 20.5.2010 krajské finále. Bylo to pro všechny překvapivé, protože nikdo nepočítal, že děvčata ze Strážova porazí jak Klatovy, tak Sušici. Už účast v tak nabitém krajském finále, kde se zúčastnilo 7 družstev z celého plzeňského kraje je velkým a mimořádným úspěchem.Ani zde děvčata nezklamala, porážela jedno družstvo za druhým, jen na vítěznou Plzeň nestačila, ale co bylo velmi překvapivé, všichni nám drželi palce a podporovali do samého konce i rozhodčí! Děvčata bojovala do posledního míče a skončila na krásném 2. místě. Je to velký úspěch a myslím si, že z nás měli všichni respekt a děvčata si zaslouží velkou pochvalu. Dík patří také panu učiteli Gajduškovi, který děvčata podporoval a povzbuzoval. Za Strážov hrála tato děvčata:
Klára Jiříková - kapitán, Jitka Šmalclová, Blanka Preslová , Kateřina Jandová, Dominika Jandová, Petra Soukupová, Nicole Pokorná, Kristýna Škachová, Sabina Krouparová, Magdalena Štěpánová, Kateřina Pelánová, Petra Denková

                                                        Vlasta Schovancová