Bookmark and Share

Školní výlet 1. stupeň 15.6.2011

Vydáno dne 08. 05. 2011 (3449 x přečteno)

 

Odjezd v 8. hodin, příjezd mezi 17. a 18. hodinou ke škole.

Vodní hrad Švihov a ZOO Plzeň.


Vodní hrad Švihov:
prohlídka hradu s cíleně zaměřeným výkladem, divadelní představení divadla Šus, výroba dřevěné loutky v divadelní dílně a oběd v hradní krčmě.

Divadelní představení

SKŘÍTEK SKŘÍŇÁČEK
(45 min.)
pro MŠ a 1. až 3. tř. ZŠ

Představení je naplněno písničkami, říkadly a jazykolamy, které herci učí malého skřítka Skříňáčka. Skřítek neumí říkat s, š, r, ř a ještě ke všemu slova ze sebe chrlí jako kulomet. Nikdo mu nerozumí, a proto se s ním hračky ve skříni nebaví. Skříńáček je sám a je mu z toho všeho moc smutno. Ale protože jsme v pohádce, tak mu pomohou nejen herci ale hlavně děti, které se stávají aktivními účastníky představení. Procvičováním a správnou výslovností pomocí jednoduchých logopedických básniček a písniček procvičí jazýček nejenom sobě, ale hlavně Skříňáčkovi, který od této chvíle už nikdy nebude sám.

BARBUCHA
(45 min)
pro MŠ a 1. až 5. tř. ZŠ na motivy Vladislava Vančury

Pohádka o medvědáři jménem Kuba Kubikula, kterého doprovází medvěd Kubula, velký neposeda a mlsoun. Kuba si s ním už neví rady, a tak na jeho nezbednosti vymyslí medvědí strašidlo Barbuchu. A jak to všechno dopadne?
Z medvídka a strašidla se nakonec stanou nejlepší kamarádi, kteří společně zažijí plno dobrodružství.

JAK KAŠPÁREK SMRT PŘELSTIL
(40 min.)
pro MŠ a 1. až 8. tř. ZŠ lidové jarmareční divadlo

Představení je věrno tradici kašpárkovských taškařic. Kašpárek, tradiční postava českého loutkového divadla, je vykutálený chlapík, který svou chytrostí, výřečností a mazaností dokáže přelstít i smrt.

Výroba loutek

Každé dítě si podle vlastní fantazie sestaví z připravených dílů vlastní jednoduchou cca 45 cm velkou loutku (hračku) a odnese si ji domů. Sestavení trvá cca 30 minut.
Prohlídka hradu (platí se zvlášť!)
K programu je možné objednat i prohlídku hradu. Pro MŠ nabízí správa hradu upravenou prohlídku interiérů trvající 30 minut, pro první stupeň ZŠ upravenou prohlídku trvající 45 minut a pro druhý stupeň ZŠ prohlídku s důrazem na vybrané téma – blíže viz www.hradsvihov.cz.

ZOO Plzeň:
výukový program - "Cesta do Afriky"

Určení MŠ, 1.stupeň ZŠ,

Popis
MŠ: Cesta do Afrických expozic a mezi jednotlivými expozicemi je vedena zábavnou formou - děti si hrají na cestovatele, na zvířata. V jednotlivých expozicích se děti od lektora dozvídají zajímavosti ze života vybraných afrických a madagaskarských zvířat. Domů nebo do školky si odnášejí pracovní list. 1.st.ZŠ: Děti společně s lektorem procházejí jednotlivé africké expozice a dozvídají se zajímavosti o zvířatech. Důraz je kladen na ochranu africké a madagaskarské přírody, na chráněné a ohrožené živočichy. Součástí výuky je pracovní list. Témata, která program pokrývají: Cestujeme po Africe. Africká zvířata. Ochrana přírody Afriky a Madagaskaru.

Cíl
Představení afrických expozic a vybraných afrických zvířat s aktivním zapojením dětí pomocí her, uvědomění si nutnosti ochrany africké a madagaskarské přírody