Bookmark and Share

Florbal - 8.a 9. třídy děvčata

Vydáno dne 04. 12. 2009 (3676 x přečteno)

Děvčata 8.a 9. třídy ze Strážova se stala přeborníky okresu ve florbalu!!!


         Do Klatov odjíždělo družstvo děvčat s velkými ambicemi, které dokázalo naplnit a nesmazatelně se tak zapsat do historie školy, tím že se stalo přeborníkem okresu ve florbalu v rámci Orionflorbalcupu. V základní skupině se naše děvčata utkala v prvním duelu se ZŠ Komenského, kterou díky vysoké střelecké produktivitě Zuzany Honzíkové deklasovala 6:0! Další utkání ve skupině bylo předčasným finálem, jelikož se střetla družstva, která se později utkala ve finále a to ZŠ Strážov a ZŠ Čapkova. Toto utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2. Poslední utkání ve skupině zvládla děvčata na jedničku a deklasovala ZŠ Plánická 5:0. Vítězné skóre bylo dosaženo za 5 minut, což nám umožnilo šetřit naše klíčové duo kanonýrek Honzíková, Kalivodová. Po zbytek utkání děvčata s přehledem hlídala výsledek v čele se skvělou Ivankou Rubášovou v brance a nekompromisní obrannou hrází v čele s Marcelou Holubovou. Díky lepšímu skóre jsme tedy postoupili ze základní skupiny z prvního místa do semifinále!

            Den se dnem se sešel a opět se naše děvčata utkala s pořadatelskou ZŠ Masarykova „ v boji na život a na smrt“. V průběhu turnaje se vykrystalizovala optimální sestava, která byla podřízena absolutní herní disciplíně. V obranných řadách odvedly skvělou práci K. Vrbová, J. Muhová, M. Holubová a také N. Lencová, která náš kádr posílila v průběhu školního roku z Nýrska, tato univerzální hráčka dokázala zaskočit na jakémkoliv postě, což bylo v průběhu turnaje důležité. Samotný semifinálový duel byl velkým soubojem, který rozhodla brankou naše kanonýrka Z. Honzíková, které patří velký dík, a troufám si tvrdit, že byla nejlepším hráčem celého turnaje a spolu s dvorní nahrávačkou Kateřinou Kalivodovou vytvořily obávané útočné duo, ze kterého se soupeřky klepou ještě teď!!! Díky této výhře děvčata vybojovala postup do finále turnaje….. 

Finálový duel byl velice vypjatým soubojem se zdatným soupeřem ZŠ Čapkova. Utkání rozhodla „tygřím skokem“ a nekompromisním zakončením K. Kalivodová, která se tak stala střelkyní „zlatého gólu“ a spustila tím gejzír euforie a radosti našich děvčat a také příchozího ředitele školy Mgr. Josefa Baštáře s chlapci 8-9. tříd, které našim děvčatům připravili skvělou atmosféru, za což jim patří velký dík!!! Děkuji také K. Muhové, která kryla záda naší brankářce I. Rubášové a spolu s děvčaty vytvořily opravdu silný a kohezní kolektiv, který se 18. 12. 09 zúčastní Krajského kola ve florbalu v Plzni, na což se již teď všichni těšíme!!!

 

Co říci závěrem…….. HOLKY DĚKUJEM!!!


Zdroj: Mgr. David Gajdušek


Další články

Základní škola 1. stupeň

    Skupiny článků