Bookmark and Share

DĚVČATA 8-9. ROČNÍKU ZŠ A MŠ STRÁŽOV JSOU 4. V PLZ

Vydáno dne 28. 12. 2009 (3241 x přečteno)

KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALU STARŠÍCH DĚVČAT V PLZNI 18. 12. 2009 PO SKVĚLÝCH VÝKONECH A VÍTĚZSTVÍ V OKRESNÍM FINÁLE SI DĚVČATA PO ZÁSLUZE VYBOJOVALA CESTU DO KRAJSKÉHO FINÁLE STARŠÍCH DÍVEK V RÁMCI ORIONFLORBALCUPU, KTERÉ SE KONALO V HALE TJ LOKOMOTIVY PLZEŇ DNE 18. 12. 09.


DO PLZNĚ ODJÍŽDĚLO DRUŽSTVO S ODHODLÁNÍM, ALE I S OČEKÁVÁNÍM VĚCÍ PŘÍŠTÍCH. PO PŘÍCHODU DO HALY SE NĚKTERÝM DĚVČATŮM ZATAJIL DECH, JELIKOŽ SE S PODOBNÝMI ROZMĚRY HŘIŠTĚ A OCHOZŮ SETKALA POPRVÉ. O TO VÍC SI SKVĚLÝCH PODMÍNEK PRO FLORBAL OPRAVDU UŽÍVALA.

SAMOTNÉMU ZAČÁTKU TURNAJE PŘEDCHÁZELO PŘEDSTAVENÍ VŠECH ZÚČASTNĚNÝCH DRUŽSTEV, NA KTERÉM SAMOZŘEJMNĚ NECHYBĚLO ANI DRUŽSTVO ZŠ A MŠ STRÁŽOV S KAPITÁNKOU KATEŘINOU KALIVODOVOU, KTERÁ MĚLA PŘI LOSU „ZLATOU RUKU“ A VYLOSOVALA PŘIJATELNOU SKUPINU SE SOUPEŘKAMI ZŠ HORNÍ BŘÍZA (VÍTĚZ OKRESU PLZEŇ SEVER) A ZŠ BARROVA (VÍTĚZ OKRESU PLZEŇ MĚSTO). V PRVNÍ KLÁNÍ SE DĚVČATA UTKALA SE ZŠ BÁRROVA A NEVEDLA SI VŮBEC ŠPATNĚ, JEN ŠKODA NEVYUŽITÍ VYPRACOVANÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ, COŽ JE VE SPORTU BĚŽNOU A PŘIROZENOU ZÁLEŽITOSTÍ PŘI  ADAPTACI SI NA NOVOU PROSTOROVOU ORIENTACI VE VELKÉ HALE. V UTKÁNÍ, KDY DĚVČATA VÁLCOVALA SOUPEŘKY PO ¾ HRACÍ DOBY SE NEPODAŘILO VSTŘELIT BRANKU. CO JE VŠAK NUTNÉ PODOTKNOUT, ŽE V ZÁVĚREČNÉ MINUTĚ MĚLY SOUPEŘKY 2 JASNÉ BRANKOVÉ PŘÍLEŽITOSTI PO ZANEDBÁNÍ OBRANNÉ ČINNOSTI CELÉ PĚTICE HRÁČEK. PŘI PRVNÍM ZÁKROKU SE ZASKVĚLA V BRANCE TÉMĚŘ BEZCHYBNÁ IVANKA RUBÁŠOVÁ A V DRUHÉ PŘILEŽITOSTI MÍČEK MÍJEL NAŠI BRANKU JEN „ O PRSA KOREJSKÉ ŽENY“. UTKÁNÍ TEDY  ZKONČILO 0:0. VE DRUHÉM KLÁNÍ VE SKUPINĚ NARAZILA DĚVČATA NA „ŽÁREM BITEV“ OSTŘÍLENÉHO SOUPEŘE Z HORNÍ BŘÍZY, UTKÁNÍ BYLO BOJEM „ŽIVOTA A SMRTI“ V POSTUPU DO DALŠÍ FÁZE TURNAJE. HOLKY ŠLY DO UTKÁNÍ JIŽ UVOLNĚNĚJI S OHLEDEM, ŽE JSOU SOUPEŘKY, JAK SE ŘÍKÁ VE SPORTOVNÍ HANTÝRCE „ HRATELNÉ“. TENTO ASPEKT ZŘEJMNĚ ZAPŘÍČINIL TO, ŽE DĚVČATA ZATÍŽILA KONTO SOUPEŘEK 3 GÓLY A SOUPEŘE VYPROVODILA VÝSLEDKEM 3:0! KDO V TENTO MOMENT MOHL ČEKAT, ŽE SE NAPLNÍ ZNÁMÉ RČENÍ „PRVNÍ VYHRÁNÍ Z KAPSY VYHÁNÍ“. ALE ZPĚT PĚKNĚ POPOŘÁDKU. TOTO VÍTĚZSTVÍ NÁM ZAJISTILO 1. MÍSTO VE SKUPINĚ. NA ZÁKLADĚ VÍTĚZSTVÍ VE SKUPINĚ SI DĚVČATA VYBOJOVALA POSTUP DO SEMIFINÁLE, KDE JIM BYL PŘISOUZEN SOUPEŘ Z DRUHÉ SKUPINY A TO TÝM ZŠ CHOTĚŠOV (VÍTĚZ OKRESU PLZEŇ JIH) S TÉMĚŘ KOMPLETNÍM FLORBALOVÝM DRUŽSTVEM S NĚKOLIKA VELMI TALENTOVANÝMI RYCHLOSTNĚ DISPONOVANÝMI HRÁČKAMI. V TOMTO UTKÁNÍ SI DĚVČATA SAHLA NA DNO SVÝCH FYZICKÝCH SIL A SE ZDATNÝM SOUPEŘEM VYBOJOVALA CENNOU REMÍZU 1:1 PO ZÁKLADNÍ HRACÍ DOBĚ. NÁSLEDOVALY TRESTNÉ NÁJEZDY, VE KTERÝCH DĚVČATA BOHUŽEL NEUSPĚLA, JELIKOŽ NAŠIM ELITNÍM STŘELKYNÍM „VYSCHL STŘELECKÝ PRACH“ A SOUPEŘKY VYUŽILY SVÝCH LEPŠÍCH TECHNICKÝCH DOVEDNOSTÍ I ZKUŠENOSTÍ V ŘEŠENÍ TĚCHTO NERVY DRÁSAJÍCÍCH OKAMŽICÍCH. TATO PROHRA NÁS ODSOUDILA K SOUBOJI O TŘETÍ MÍSTO A SOUPEŘEM NÁM BYLA OPĚT ZŠ HORNÍ BŘÍZA NAD, KTEROU JIŽ DĚVČATA VE SKUPINĚ ZVÍTĚZILA 3:0. NEMOHU SE BOHUŽEL UBRÁNIT DOJMU, ŽE ÚVOD UTKÁNÍ BYL BOHUŽEL HRUBĚ OVLIVNĚN ROZHODČÍM, KTERÝ NÁS ZREJMNĚ TRESTAL ZA POZDNÍ PŘÍCHOD NAŠÍ HRÁČKY K ZÁPASU, COŽ JE NEOMLUVITELNÉ! V TVRDÉM UTKÁNÍ, JEŽ CHVÍLEMI PŘIPOMÍNALO „BOJISTĚ U KRESČAKU“ JSME „PADLI“ 0:1 A OBSADILI I TAK SKVĚLÉ 4. MÍSTO V KRAJI, ZA COŽ PATŘÍ VŠEM HRÁČKÁM ABSOLUTORIUM. KDYŽ PŘIPOČTEME V JAKÝCH ZCELA NEVYHOVUJÍCÍCH PODMÍNKÁCH PRO SPORT A FLORBAL, SE ŽÁCI PŘIPRAVUJÍ, TAK MUSÍME BÝT NAPROSTO SPOKOJENÍ A POKORNÍ!!!

NA ŽAČKY, SPOLUŽAČKY A OBČANKY STRÁŽOVA, JEŽ TAKTO SKVĚLE REPREZENTOVALY MĚSTEČKO STRÁŽOV, MŮŽETE BÝT PRÁVEM HRDI, JELIKOŽ SE STALY PROPAGÁTORKAMI A ŠÍŘITELKAMI SLÁVY SPORTU DALEKO ZA HRANICEMI SVÉHO OKRESU. SE VZTYČENÝMI HLAVAMI A POCITEM, ŽE JSME 4. NEJLEPŠÍM TÝMEM PLZEŇSKÉHO KRAJE OPOUŠTÍME ORIONFLORBALCUP.

ZÁVĚR BYCH CHTĚL PODĚKOVAT P. KALIVODOVI ZA POMOC PŘI VEDENÍ A PŘÍPRAVĚ DĚVČAT A MORÁLNÍ PODPORU PANU ŘEDITELI JOSEFU BAŠTÁŘOVI, KTERÝ S NÁMI DO PLZNĚ CESTOVAL.

ZŠ A MŠ STRÁŽOV REPREZENTOVALI:

Kateřina Kalivodová-kapitánka družstva, vedla si skvěle, konto soupeřek zatížila 2 góly, což je skvělá vizitka jedné z našich klíčových osobností týmu.

Zuzana Honzíková-hráčka s velkým „H“ s velkým zaujetím pro hru a skvělou technikou. Musí se však naučit, že život nepřináší jen výhry, ale i porážky, které je nutné přijmout a vzít si z nich ponaučení, jako sportovec i jako člověk a zachovat si svou důstojnost. 

Jitka Klátilová- na poslední chvíli se nám podařilo získat tuto posilu, která svou zarputilostí a entuziasmem vnesla do naší hry „šťávu“….. skvělé představení

Marcela Holubová- v obranných řadách jako vždy „tvrdila musiku“ a svou rychlostí nedovolovala soupeřkám průnikům do šancí. Jednoznačný pilíř obrany!!!

Ivana Rubášová-brankářka, která si udržela svůj vysoký standard a v mnoha okamžicích tým podržela. Velká opora!!!

Jana Muhová- velice tvrdá a nesmlouvavá obránkyně, která byla přínosem v obou kolech soutěže.

Karolína Vrbová-přes nedávno prodělanou nemoc se zázračně uzdravila a po dohodě odcestovala do Plzně s týmem, kde se neztratila a i ona odvedla pěkný výkon.

Nikola Lencová
Hana Soukupová
Kristýna Muhová
Miluše Kochmanová