Bookmark and Share

Aktivity výtvarného kroužku

Vydáno dne 25. 02. 2019 (306 x přečteno)

V prvním pololetí školního roku byla naše keramická pec 2 měsíce v opravě, přesto si děti na výtvarném kroužku stačily vyrobit jak vánoční dárky, tak drobnosti na prodej při tradičním setkání seniorů. Výrobky jsme samozřejmě dělali z různých materiálů a děti si vyzkoušely zase jiné techniky.


Ani v druhém pololetí se nebudeme zaměřovat jen na keramiku, i když ta bude opět hlavní náplní naší jarní výstavy a zároveň chystané školní akademie. Keramického vyrábění se zúčastní i děti z místní školky, které se také rády pochlubí svou zručností. Po skončení obou výstav si všichni svá díla odnesou domů.

V současnosti připravujeme tvořivé odpoledne s navlékáním korálových náramků. Děti, které navštěvují nepovinný předmět náboženství, budou tyto náramky nabízet na vikariátním dnu v Nýrsku. Výtěžek použije p. farář Potega na misijní projekty Děti dětem.

Zároveň plánujeme vyrábět upomínkové plaketky na chystanou Noc kostelů, která bude tentokrát ve Strážově.
Přípravy na jarní výstavu a školní akademii nám zaberou hodně času, ale přesto ještě zkusíme práci s drátem, korálky a kamínky. Děti se na výtvarném kroužku nudit rozhodně nebudou.

Jana Skalová, vedoucí zájmového útvaru